יש אנשי עסקים מצליחים, יש כאלה שכושלים, אך יש כאלה שפשוט פורצים כל גבול אפשרי. הכירו את אילון מאסק, האיש שלא עוצר לרגע, איש העסקים המוצלח בעולם שהונו מוערך בכ-265 מיליארד דולר. מוכנים? מתחילים.

הכירו את אילון מאסק

אילון מאסק הוא איש עסקים מצליח, מהנדס ומעצב תעשייה שנולד בדרום אפריקה, אולם אתם ודאי מכירים אותו כמובן כיזם. מאסק הקים את חברת SpaceX והוא משמש כמנכל של החברה, כמנהל הטכנולוגיה הראשי שלה וגם המעצב הראשי. בנוסף, מאסק הוא המנכ"ל וארכיטקט המוצר של טסלה, הקים גם את חברת The Boring Compan ולקח חלק גם בהקמת חברות נוספות כמו ניוראלינק למשל. במהלך שנת 2018 אילון מאסק דורג במקום ה-25 ברשימת האנשים הכי חזקים בעולם ובאופן רשמי, בשנת 2021 הוא הפך לאיש העשיר ביותר בעולם, נדבר על כך בהמשך.

הקריירה של אילון מאסק על רגל אחת

Zip2

אולי תתפלאו לשמוע, אך החברה הראשונה שאילון מאסק הקים היא חברה שפיתחה ושיווקה מדריך עירוני אינטרנטי עבור ארגוני חדשות. המעניין הוא זה שלפני ההצלחה של החברה הזו, למאסק היו בעיות כלכליות והוא נאלץ לישון בלילות במשרדים של החברה. גם החברה הצנועה, שלה היו בעיות כלכליות משל עצמה, לא הרשתה לעצמה לרכוש ציוד טכנולוגי. לימים, חברת קומפאק רכשה את Zip2 בסכום של307  מיליון דולר וכך החל מאסק לפרוץ לתודעה שלנו ולהצליח.

 

 

PayPal

בשנת 1999 הקים אילון מאסק את השירות הפיננסים המקוון הראשון שנקראת X.com. לאחר שנה מיזג מאסק את החברה הזו עם חברה בשם Confinity ויחדיו ניהלו את הפעילות. לאחר שנפרדו שתי החברות החליט מאסק לשנות את שם החברה ל- PayPal. ב- 2002 רכשה חברת איביי את PayPal תמורת מיליארד וחצי דולר, אנחנו מניחים שאתם מבינים את המשמעות הכלכלית.

מכאן השמיים הם הגבול ומאסק החל להיכנס לשוק של הגדולים, תוך שהוא נחשב לאחד מהיזמים החזקים ביותר בכלכלה העולמית. הוא הקים את חברת טסלה, סולאר סיטי, ניוראלינק וטוויטר וכן ניהל פרויקטים גדולים כמו הייפרלופ וOpenAI-. כך למעשה חדר מאסק לתודעה שלנו כאחד האנשים החזקים בעולם, והוא אכן כזה, פורץ כל גבול עד להגשמת החלום.

מה השווי המוערך של אילון מאסק?

כפי שציינו, מאסק הפך לראשונה לאיש העשיר בעולם בחודש ינואר של שנת 2021. בשנה זו ההון שלו הוערך בכ-200 מיליארד דולר. לעומת זאת חשוב לציין, באפריל 2022 ההון שלו הוערך בכ-265 מיליארד דולר. קצת קשה להעריך במדויק את ההון של האיש, קחו כמובן בחשבון שההון הזה משתנה בכל רגע, הוא גדל כמובן וחלקו גם אינו נחשב להון נזיל. מה שכן, אין בכלל ספק שמדובר באיש החזק בעולם משחינה כלכלית.

אחד הפרויקטים הגדולים של אילון מאסק הוא סטארשיפ, עליו הוא עובד כיום. מטרתו של מאסק היא לפתח את הטיל החזק ביותר בעולם באמצעות משגר מיוחד המיועד לשימוש חוזר. באמצעות הטיל הזה יוכל האדם לחזור ולבצע משימות בירח ובמאדים. שני הניסויים הראשונים בטיל כשלו בעקבות נחיתה לא מוצלחת, אך במאי 2021 נחת בשלום אב טיפוס משודרג, כיאה ליזם כמו מאסק שפשוט לא מוותר על החלום.

לסיכום

אין ספק שאילון מאסק הוא דמות פורצת דרך. מעבר לשווי הכספי המוערך שלו, מדובר באדם שמהווה השראה לרבים, מבוגרים וילדים כאחד, לכך שאין באמת חלום שלא יכול להתגשם.