נתקלתם בפרסומת לגבי החזר מס שלילי ותוהים האם זה רלוונטי לגביכם? תוהים מה זה החזר מס שלילי, מי זכאי ואיך מגישים בקשה? ובכן אנשים לא רגילים לכך שביטוח לאומי מסייע לקבל כספים. בדרך כלל אם מגיע סיוע, נדרשת לא מעט בירוקרטיה, ואף בירוקרטיה מתישה. עם זאת, כאן מדובר במקרה יוצא דופן. בכל הנוגע למס שלילי הבירוקרטיה מורידה הילוך ואילו המערכת מושיטה יד. מבקשים לבחון האם זה רלוונטי עבורכם? כל הפרטים כאן בפנים, כך שייתכן שבתום שתי דקות קריאה, גם אתם תבינו שממש בקרוב עתיד להיכנס לחשבון הבנק שלכם סכום משמעותי.

תשלומי מיסים ומענק הכנסה

ראשית נחדד שמס שלילי ידוע בשמות נוספים. יש שקוראים לו מענק עבודה ויש שקוראים לו מענק הכנסה. בכול אופן הכוונה זהה. מדובר במענק שמיועד לאנשים עובדים בעל מצב כלכלי שנחשב יחסית ירוד, וזאת מתוך מטרה לסייע בצמצום פערים, אם כי ישנה מטרה נוספת והיא לדחוף כמה שיותר אנשים להצטרף לשוק העבודה. מקור הסכום הוא הנחה בתשלום המס. שנסביר? אנשים עובדים שאינם מגיעים לסכום הנדרש שמצריך תשלומי מיסים, עשויים להימצא כזכאיים. יש לכם שאלות נוספות? מוזמנים לקרוא מידע באתר הזה ודרכו לקבל תשובות חשובות, אך כאן נקדים ונאמר שהמענק מיועד הן לשכירים והן לעצמאיים.

מוזמנים לבדוק אם מגיע לכם מס שלילי

מנסים להבין האם ההכנסה שלכם מצדיקה מענק מס שלילי? ובכן ראשית עליכם להיות תושבי המדינה, ומעבר לכך נציין שמאוד משנה מהו הגיל, הסטטוס הזוגי והאם יש ילדים. שנפרט? אלו הקטגוריות שמצדיקות קבלת מס שלילי:

 

 

פרמטרים משלימים

מעבר לנאמר, יש לקחת בחשבון שקיימים פרמטרים נוספים שמשפיעים על הזכאות. כך למשל משנה כמה בן הזוג מרוויח, האם קיים ברשותכם נכס (לא כולל דירת מגורים) ש-50% ממנו שייך לכם והאם מועסקים מטעם קרובי משפחה. עם זאת, לא עולה להגיש בקשה באופן עצמאי, ועל כן אם חושבים שמדובר בסיטואציה שרלוונטית עבורכם, מוזמנים לבחון זאת. כיצד מגישים בקשה לקבלת מס שלילי? עברו לפסקה הבאה!

איך מגישים בקשה להחזר?

ראשית נציין שאם מבקשים לערוך בירור מקדים, ניתן להיעזר במחשבוני בדיקה מקוונים ואף נציין פרט חשוב נוסף: ניתן להגיש בקשה עד כשנתיים אחורנית. רוצים לדלג על כך ופשוט להגיש בקשה? כפי שציינו עוד בהתחלה, כאן הבירוקרטיה לוקחת צעד אחורה. כל שיש לעשות זה להוריד טופס תביעה, למלא אותו ולצרף אליו רק שני דברים: צילום של צ'ק מבוטל וצילום ת"ז.

שנעבור למספרים?

הכול מוכן? ניתן להגיש את הבקשה באופן מקוון דרך האתר של רשות המיסים. פחות אנשים של מחשב? מוזמנים לגשת לסניף הקרוב של רשות המיסים, או לחלופין לסניף הדואר הקרוב. זוהי הפעם הראשונה שמגישים בקשה? תיאלצו לוותר על האופציה המקוונת. מה עתה? מחכים! בתום 90 יום (או עד ל-15.7) תקבלו תשובה. עוד נוסיף שתמיד ניתן להגיש ערעור על ההחלטה, אך לא לאחר 30 יום ממועד קבלת התשובה. כמו כן טרם ציינו בכמה כסף מדובר! ובכן הממוצע שנהוג לקבל עומד על 4,000 ש"ח, בהחלט סכום משמעותי שאינו דורש בתמורה הרבה התעסקות.

לסיכום,

כדאי מאוד לבדוק האם מגיעים לכם החזרי מס, ואנחנו מקווים שהמאמר לעיל סייע לכם בכך. בהצלחה!