בעידן המודרני, בו הפכו רשתות הסופרים למעצמות של ממש, אפשר למצוא בסופרים הגדולים כמעט הכול: ממוצרי מזון דרך מוצרי ניקיון ועד ביגוד, כלי עבודה, אביזרים לבית ומוצרי חשמל. יש לכך לא מעט יתרונות עבור הצרכנים, כשהיתרון הבולט ביותר הוא בוודאי האפשרות לרכוש הכול במקום אחד. אלא שלצד אותן רשתות גדולות, עדיין קיימות חנויות פרטיות המציעות קנייה ממוקדת יותר, וייתכן שלא פחות איכותית, כמו האטליזים – חנויות המיועדות למכירת בשר. אז האם האטליזים עדיין רלוונטיים בכלל בימנו? במאמר זה ננסה לענות על השאלה, ועל הדרך גם נמליץ לכם על אטליז שווה במיוחד.

מהו אטליז?

המילה "אטליז" פירושה חנות המשמשת למכירת מוצרי בשר. עובדי האטליז קרויים "קצבים", והם אלה העוסקים במלאכת מכירת הבשר על כל המשתמע מכך: פירוק הבשר, יישונו, טחינתו וכדומה, הכול בהתאם לבקשת הלקוח. באטליזים ניתן למצוא מגוון רחב של סוגי בשרים, כמו עוף, הודו, בקר, כבש ואווז, ובחלק מהם תוכלו אפילו למצוא דגים טריים וקפואים. כמו כן, רבים מהאטליזים מוכרים מוצרי בשר שונים, כמו נקניקיות, המבורגרים וקבבים שכבר מתובלים ומוכנים לבישול, מה שמצריך מכם רק להניח אותם על האש. לא מעט אטליזים פרוסים בכל רחבי הארץ, כך שבין אם אתם מחפשים קצבייה במרכז, בצפון או בדרום, אין ספק שתוכלו למצוא חנות בשר נקייה ואיכותית הקרובה למקום מגוריכם. יתרה מזאת, לא מעט קצביות מעניקות שירות משלוחים עד לבית הלקוח.

 

 

איפה הכי כדאי לקנות בשר?

אין תשובה חד משמעית לשאלה הזו, בעיקר משום שמדובר בהעדפה אישית המשתנה בין אדם לאדם. עם זאת, חשוב לציין את ההבדל הקריטי בין קניית בשר בסופר לבין קניית בשר מקצבייה. רוב הרשתות הגדולות כיום מציעות למכירה במחלקות הבשר שלהן בשר טרי שנארז מראש, מה שעשוי להקל את חווית הקנייה ולחסוך מכם לא מעט זמן יקר על עמידה בתור. עם זאת, כאשר אתם ניגשים לאטליזים, אתם בדרך כלל יכולים להיות רגועים שאתם עומדים לקבל בשר טרי ובאיכות טובה, משום שזה המוצר העיקרי שנמכר בחנויות אלה ולכן הוא צריך להיות ברמת איכות בלתי מתפשרת.

יתרה מזאת, בקצבייה אתם מקבלים יחס אישי, מה שמאפשר לכם לבקש מהקצב שלכם את הבשר בדיוק כפי שאתם אוהבים לאכול אותו. לדוגמה, תוכלו לבקש מהקצב להסיר לכם את העור מהעוף; תוכלו לבקש שיטחנו עבורכם את הבשר בצורה שאתם אוהבים; ניתן לבקש מהקצב שיחתוך לכם את הבשר בצורה מסוימת ועוד. כמו כן, הקצבים הם אנשים בעלי ידע רב בבשר, כך שתוכלו גם להתייעץ איתם על סגנון הבישול המתאים לכל נתח ונתח, כמויות הבשר הנדרשות לכל מנה ועוד. נוסף לכך כדאי לדעת שאטליזים מסוימים מציעים את מוצריהם לקנייה באינטרנט, כך שהבשר יכול להגיע אליכם עד הבית.

מעדני גורמה – חנות הבשר האולטימטיבית

אחד האטליזים המובילים בארץ הוא ללא צל של ספק מעדני גורמה. מדובר ברשת קצביות משפחתית שפועלת כבר משנות ה-70, והיא מציעה מוצרי בשר באיכות ללא פשרות לצד שירות אישי ונעים. הרשת מכבדת את המסורת המשפחתית הענפה ומקפידה לשמור על הרמה הגבוהה מזה שנים, בין היתר על ידי ייבוא של זני הבקר המשובחים ביותר, כמו בשר ואגיו, מארגנטינה ומאירופה. כל הקצבים ברשת מעדני גורמה עוברים הכשרה מקיפה וקפדנית במיוחד, בשביל שהלקוחות יוכלו ליהנות מהשירות הטוב ביותר ומהיצע מגוון של מוצרים איכותיים, טריים ונקיים הנחתכים ונארזים לפי בחירתם האישית.

סיכום

לסיכום, נראה שהאטליזים כאן כדי להישאר, ואנחנו ממליצים גם לכם ליהנות מהחוויה האישית ומהמוצרים האיכותיים שנמכרים בהם.