בשנים האחרונות ועם עליית מחירי הדיור כאן במדינת ישראל, החלו חלק מהמשקיעים לחשוב על אפיקי השקעה חדשים מעבר לים. למעשה השקעה בשוק הנדל"ן בקפריסין מהווה הזדמנות מצוינת בעבור משקיעים שכבר יש להם נכסים או בעבור משקיעים חדשים לפתוח צוהר להשקעת נדל"ן משתלמת המתבצעת במרחק של כארבעים דקות טיסה בלבד מישראל. מה הופך את קפריסין ליעד אטרקטיבי להשקעה? להלן כל הפרטים.

השקעת נדל"ן בקפריסין – כל מה שצריך לדעת

אחד מהיעדים האטרקטיביים ביותר להשקעת נדל"ן היא קפריסין. מדינת האי הקטנה אשר קיבלה את עצמאותה מהבריטים בשנת 1960 הפכה ליעד נחשק מאוד בעבור משקיעי נדל"ן מכל רחבי העולם כמו גם כאן מישראל,  וזאת בשל שלל סיבות, כמו למשל חוסן כלכלי לצד סביבת מס נמוכה. למעשה, ביחס למדינות אחרות אשר חברות ב-OECD, קפריסין ידועה במדיניות מיסוי ידידותית מאוד בעבור משקיעים, כך שמדובר בהשקעה בעלת פוטנציאל מבחינת היכולת להשקיע את הכסף, ובתמורה לקבל תשואה נאה לאורך זמן. מידע נוסף אודות השקעות נדל"ן בקפריסין מהווה הזדמנות מצוינת לקבל מידע מהימן אודות היכולת לנצל את ההשקעה ולהפוך אותה למשתלמת, בייחוד כאשר לוקחים בחשבון את המרחק הגיאוגרפי מישראל לצד מגמות, כמו למשל עלייה רציפה של מחירי הדיור במדינת האי, בדומה למדינות רבות באזור אגן הים התיכון, כמו למשל יוון וכמובן ישראל.

קפריסין היא יעד מבוקש מאוד לא רק בעבור תושבים מקומיים, אלא גם בעבור אזרחים זרים שמגיעים לנפוש במדינה. כאשר לוקחים בחשבון את מזג האוויר המצוין ברוב ימות השנה, אין ספק כי מדובר בהזדמנות מעולה להשפיע על פוטנציאל ההשקעה, בשל היכולת לרכוש נכס להשקעה לטווח הקצר בעבור תיירים שמגיעים לבקר או לטווח רחוק. בנוסף, אי אפשר להתעלם גם מהיתרון אשר מאפשר לישראלים מעל גיל 25 אשר רוכשים נכס בעלות של כ-300,000 יורו לקבל מעמד של תושבות, כולל לבן או בת הזוג כמו גם לילדים, וזאת גם במידה ולא גרים בפועל בקפריסין.

 

 

תשואות יציבות לאורך זמן

חובבי השקעות בדרך כלל מזוהים עם מסחר בבורסה ועם מסחר בחוזים עתידיים, אבל גם שוק הנדל"ן יכול להציע אפשרויות השקעה משתלמות ביותר. באופן ספציפי, שוק הנדל"ן בקפריסין הוא שוק תוסס, כאשר טווח התשואה אליו ניתן לצפות עומד על בין 6%-10%, תלוי בסוג הנכס. בשביל לאתר את ההזדמנות הנכונה בעבורכם כמו גם כזו אשר מותאמת למסגרת התקציב שעליה החלטתם מראש, רצוי לקבל ליווי מקצועי מצד חברה אשר מתמחה בתחום הזה. שימו לב כי מדובר בהשקעה אשר כרוכה בהליכים בירוקרטיים, ועל כן ליווי המתבצע על ידי חברה המעסיקה בין היתר עורך דין נוטריון לצד חברת ניהול עצמאית אשר מנהלת לכם את הנכס היא בעלת השפעה חיובית מאוד על היכולת להשלים את העסקה, ולהוביל בסופו של דבר ליצירה של מענה אשר מאפשר לכם להיות בטוחים כי אתם מנצלים את הפוטנציאל, רגע לפני שהשוק הקפריסאי מזנק.

ניצול הזדמנויות – כבר עכשיו

במציאות שבמסגרתה מחירי הדיור במדינת ישראל מזנקים, אין ספק כי איתור של הזדמנויות מעבר לים כמו למשל השקעת נדל"ן בקפריסין מהווה דרך מצוינת למינוף של כספים נזילים, לצד גיוון של תיק ההשקעות. כאשר לוקחים בחשבון את כל היתרונות של קפריסין כמו למשל מדיניות מיסוי אטרקטיבית, מגוון של נכסים למגורים או לצרכי תיירות, קרבה גיאוגרפית ועוד, אפשר ואף רצוי לבחון את האפשרות הזו באמצעות ליווי מקצועי אשר יניב לכם בסופו של דבר את היכולת לקבל החלטות מושכלות, בנוגע להשקעת נדל"ן במדינת האי קפריסין.

לסיכום

קפריסין נחשבת ליעד אטרקטיבי מאוד בעבור משקיעים, אין בשל צורות נאות ויציבות לאורך זמן ואין בשל ביקוש הולך וגובר מצד תיירים כמו גם תושבים להתגורר במדינה. שפע יתרונות מגלמים בחובם גם סיכונים שאותם צריך לקחת בחשבון, כל זאת מתוך מטרה להוביל בסופו של דבר להשלמת העסקה על הצד הטוב ביותר.