הם שם בשבילנו שעה אחר שעה, בחום ובקור, בימי חול, בשבתות ובחגים. הם שם מתוך הבנה שזו זכות לשרת את המדינה, והם שם מתוך רצון לשמור ולאפשר לכולנו לנהל חיי שגרה בריאים ובטוחים. מכאן שעושה טוב לעצור לרגע את מהלך החיים ולומר להם תודה, ועושה טוב לדעת שניתן לתרום להם באופן אחראי וממוקד, שקוף ויעיל. מוזמנים להכיר את העמותה "קרן יחד למען החייל". עמותה חשובה שמוצאת שלל דרכים לא רק להביע תודה, אלא גם לסייע ולתמוך במי שצריך, כי חובתם לשמור עלינו ואילו ביכולתנו כאזרחים להיום שם עבורם, עבור אלו שיותר זקוקים.

מוזמנים להכיר את קרן יחד למען החייל

יצא לכם לשמוע על העמותה "קרן יחד למען החייל"? מוזמנים להכיר עמותה שנועדה לתרום לחיילים ולשלל יחידות, מתוך מטרה לתמוך ברווחתם. העמותה היא תוצאה של חיבור מדויק בין האגודה למעל החיילים לבין קרן לב"י. פה ראוי לדעת שמאחורי העמותה עומד משרד הביטחון, משמע לא פחות מ-100% מסך התרומות מנוצל כראוי, וזאת בהתאם ליעדים מוגדרים שמתועדפים בצורה שקולה. מבקשים לקחת חלק, מבקשים לתרום ככול יכולתכם? באתר הזה ניתן לבצע את הפעולה בצורה נוחה, זמינה ושמנוהלת כחוק, כך שרק נותר לבחור את הסכום הרצוי ולהעביר את התרומה, זו שתתקבל בהערכה רבה ותוביל לשינוי הרצוי.

הכוח הגדול של תרומה קטנה

אז נכון שהצבא הוא גוף משומן, ונכון שהצבא מעמיד לרשות החיילים תנאים בסיסיים הולמים. למרות כל זאת עדיין יש מקום לתרום לחיילים – הילדים של כולנו. יש להבין שבצבא יש לא מעט חיילים בודדים ויש לא מעט חיילים שמשתייכים לאוכלוסיות מיוחדות. מכאן שחשוב לוודא שאף חייל אינו מרגיש לבד, וחשוב לתת יחס מיוחד כשצריך. מכאן שבאמצעות הטסה של חיילים בודדים לביקור משפחתי, באמצעות ימי גיבוש, באמצעות תמיכה כלכלית במשפחות של חיילים, באמצעות אירוח חיילים בודדים בחגים ובאמצעות תמיכה כלכלית בחיילים נזקקים, כולנו ביחד מייצרים צבא יותר מאוחד וחזק, וכאן הכוח הגדול של תרומה קטנה לייצר שינוי מבורך.

 

 

לאן מגיעות התרומות?

מעבר למה שציינו, נרחיב שהתרומות מסייעות להקים פינות מנוחה, חדרי כושר, בתי כנסת, אירועי תרבות ועוד. יש להבין שחלק שתורמים מזמנם – מגיעים לפגוש חיילים בתום מסעות, ויש אנשים שמוצאים לנכון להעניק תרומה כספית. כאן המקום לציין שרוב התרומות מגיעות מאנשים פרטיים, מה שמוכיח שיש כוח רב באותה תרומה של האזרח הפרטי כדי לייצר מדינה הרבה יותר חזקה וערכית. מכאן שבהחלט מרגש לחיות במדינה שבה לא רק נערים בני 18 מתגייסים מבלי לחשוב פעמיים, אלא גם במדינה שבה התושבים זוכרים את אלו שעומדים בחזית ומוצאים דרכים להביע הערכה מתוך בחירה.

תורמים לצד שקיפות ואמינות

לבסוף נציין שניתן לתרום לעמותה דרך אתר Jgive, וזהו יתרון משמעותי שעומד בפני עצמו. מדוע? ובכן Jgive היא בעצמה עמותה ללא מטרות רווח, כך שניתן להיות רגועים שסך התרומה מגיעה ליעד הרצוי. מעבר לכך, באמצעות תרומה דרך האתר זוכים לקבל החזר מטעם רשות המיסים, ואף האתר מסייע בכך – בתום כל שנה מאגד את סך הקבלות. כמו כן, תרומה דרך Jgive ל"קרן יחד למען החייל" מעניקה תמונת מצב משקפת מציאות ואף זוכים לדעת בדיוק כיצד מחולקים סך המשאבים. מכאן שאם מבקשים לתרום ולהיות רגועים, בהחלט מדובר בפלטפורמה אידאלית.