בסקר מעניין שנעשה לאחרונה בקרב צרכני חדשות ישראלים, נמצא שמעל לשבעים אחוזים מהנשאלים דיווח על כך שהם מתעניינים בהחלט בפוליטיקה המקומית, באקטואליה ובידיעות חדשותיות בוערות, כאשר הפיזור בין הגילאים והמינים של הנשאלים היה שווה פחות או יותר. הדבר המעניין הוא שמתוך אותה קבוצה, מעל לשמונים אחוזים דיווחו שהם מרגישים שערוצי החדשות הרגילים לא נותנים תמונה שלמה ועדכנית ושקשה מאד להבין את הדברים החשובים והנושאים הבוערים בתחום לעומק. הדבר הזה מראה מדוע תכניות אלטרנטיביות, כאלו שלא מוגבלות לכללים של ערוצי התקשורת הגדולים, פורחות ומשגשגות בשנים האחרונות. נראה כי יותר ויותר אנשים מעוניינים להעמיק ולקבל נקודות מבט חדשות על נושאים חשובים והרבה מאד בוחרים לעשות את זה דרך פודקאסטים שניתן למצוא למכביר ברחבי הרשת. אם גם אתם מחפשים את התכנים הללו, אנו רוצים להמליץ על כמה פודקאסטים בתחום שבהחלט יכולים לפתוח לכם אפיקי מחשבה חדשים. מאחלים האזנה נעימה ומעשירה!

קלמן וליברמן

לפני שנספר על התכנית המצוינת הזו, אנו רוצים להפנות אתכם לאתר פודקאסט סנטר בה תוכלו למצוא אותה לצד עוד הרבה מאד תוכניות מצוינות. קטגוריית חדשות ופוליטיקה באתר תאפשר לכם למצוא הרבה מאד תכנים רלוונטיים ואנחנו בהחלט ממליצים להיכנס ולהתרשם בעצמכם.

קלמן ליבסקינד ואסף ליברמן עם אנשי תקשורת ותיקים וממולחים שצברו רזומה עשיר בכלי תקשורת מובילים. בתכנית שלהם הם נותנים במה לפוליטיקאים ודמויות מפתח שונות בחברה הישראלית ונוגעים בכל פרק בסוגיות הבוערות מזוויות חדשות לגמרי.

אמריכאן

איך שלא נסתכל על זה, היחסים בין ארצות הברית למדינת ישראל היוו מאז ומעולם חלק חשוב בהבנה של המצב הגיאופוליטי. הרבה פעמים קשה להבין את הדברים בעצמינו לעומק והפודקאסט המצוין הזה בהנחייתה של מיכל רשף ייתן לכם את האפשרות להתעמק בכל הנושאים המעניינים והחשובים כמו המרוץ לבית הלבן, ההתמודדות של ארצות הברית עם משבר הקורונה, מגמות ותהליכים בחברה האמריקאית ועוד.

חיים ונושמים אקטואליה ופוליטיקה: התוכניות שיראו לכם פרספקטיבה אחרת

קרן עושה סדר

אם יש נושאים חשובים ומעניינים שאתם מרגישים שהם לא ממש מובנים לכם עד הסוף, זה הפודקאסט שאתם ממש חייבים להכיר. בכל פרק מביאה העיתונאית הוותיקה קרן נויבך, נושא אחד בוער ומורכב שעלה לכותרת לאחרונה ומפרקת אותו לחלקים קטנים בגובה העיניים ככה שכל אחד יוכל להבין אותו לעומק. בין השאר תמצאו פרק שמדבר על שיטת הבחירות המורכבת בישראל, הפוליטיקה שמאחורי משבר האקלים העולמי ופרק שמסביר מדוע מדינת ישראל מתאפיינת בצפיפות אוכלוסין גבוהה שרק הולכת וגוברת (ותחזיות צופות כי צפיפות האוכלוסין תלך ותחמיר בשנים הקרובות).

הזמן הירוק

אתם יכולים להתכחש לזה, לומר שמדובר בבעיה שולית או כזו שממילא אין לה פתרון ואפילו להתעלם מהנושא – אבל ברור לכולנו כבר שמשבר האקלים הוא אחת הבעיות הגדולות ביותר של העולם כולו בעידן הנוכחי. בזמן הירוק יפעת גליק נוגעת בנושאים שונים ומורכבים בתחום הרלוונטיים לכולנו כמו בעיית הגשמים והצפת הכבישים והערים בחורף, יתושים מסוכנים שחוזרים להטריד אותנו מדי שנה בקיץ, קריסת מצוקים בעולם שנגרמת עקב ההתחממות הגלובלית, בעיית הזיהום החמורה של האוקיינוסים ועוד.

תם אהרון – המונולוג המרכזי

לא בכדי הפך תם אהרון לאחד האנשים המשפיעים בתקשורת בשנים האחרונות ונראה שבהחלט יש לו מה לומר לאומה. בפודקאסט הזה הוא שוטח את דעתו ללא כחל וסרק בכל פרק ונוגע בנושאים הבוערים שכולנו מבולבלים לגביהם כמו סוגיית ההתנגדות לחיסוני הקורונה, האובססיה סביב בנימין נתניהו, שנאת החינם שקיימת בארץ ובעולם ועוד.

לסיכום נאמר שכדאי בהחלט להיכנס לאתר למצוא עוד הרבה מאד תכנים מעשירים ומעניינים. תהנו!