נשים בשב"כ

אם את מחפשת עבודה מעניינת והדבר האחרון שמעניין אותך הוא להחתים כרטיס ופשוט ללכת הביתה, יכול מאד להיות שגם את מתאימה לעבודה בשירות הביטחון הכללי. נשים היו חלק מהותי בארגון השב"כ מאז ומתמיד, אך נראה שבשנים האחרונות הוגברו במידה רבה מאמצי הגיוס וכי הארגון מכיר ומוקיר את תרומתן והישגיהן של הנשים העובדות בו, ועל כן מבקש לרתום נשים נוספות לשורותיו.

אם את שואפת לקריירה משמעותית ורוצה לעשות דבר מאתגר ומעניין מחד, אך גם כזה שתורם ומועיל לחברה הישראלית, כדאי לך בהחלט להכיר את האפשרויות העומדות בפנייך לגיוס לשב"כ. הנה כמה תפקידים שכדאי להכיר.

תפקידי לחימה

אם את לא נרתעת ממשימות פיזיות ובמיוחד אם שירתת בצה"ל בתפקיד לחימה, שילוב במערך הלחימה של השב"כ בהחלט יכול להתאים לך. באופן טבעי אי אפשר לפרט יותר מדי על אופי התפקיד ובטח שלא לספר איפה ואיך פועלות הלוחמות של הארגון, אבל כן אפשר לספר שכל לוחמת מקבלת ההכשרה המקיפה ביותר הכוללת לוחמה בטרור, לוחמה זעירה, סדרות הישרדות, ריגול והסוואה ועוד. אם התחום הזה מעניין אותך, דעי שבשב"כ את יכולה להגיע לרמת התמקצעות גבוהה ביותר.

חקירות

חלק מהותי בעבודת השב"כ הוא תחום החקירות, בעיקר של אסירים ביטחוניים ושל חשודים המאיימים על ביטחונה של מדינת ישראל. מקצוע החקירות הוא אומנות בפני עצמה וזה מתאים בעיקר למי שיודעת לשמור על קור רוח, לתמרן בצורה חכמה ומתונה נחקרים ועם חוש טבעי לחקר האמת. ההכשרה היא מקיפה ביותר וכוללת טכניקות חקירה מתקדמות, שיטות לתמרון של נחקרים קשים ומעבר של חקירות על מנת לקבל מושג על עולמם של הנחקרים ולראות את הדברים מהעיניים שלהם.

מערך הסייבר

זה לא סוד שחלק בלתי נפרד היום מהמאבקים של כוחות הביטחון ושל השב"כ בפרט הוא מלחמה בהאקרים ולוחמי הסייבר שמנסים לפגוע בביטחון המדינה או לגנוב מידע דרך הרשת. אגף הסייבר בשב"כ הוא אחד המובילים בעולם והוא מגייס לשורותיו נשים רבות, בעיקר כאלה עם ניסיון עבר ביחידות מחשוב ומודיעין וגם כאלו שמגיעות מעולם ההייטק הפרטי. עבור נשים המתעניינות בתכנות, הייטק ובעיקר בסייבר, מדובר באחד התפקידים המאתגרים והמשמעותיים שניתן למצוא כיום במגזר הציבורי.

לא העדפה מתקנת, אלא צורך לאומי אמיתי

השב"כ הוא גוף ששואף להתייעל כל העת וכחלק מכך הוא עורך מחקרים ומבדקים פנימיים על בסיס קבוע ומנסה להבין מה, או יותר נכון מי, הופך את העבודה שלו ליעילה יותר. ממצא מובהק מהשנים האחרונות מראה כי בתפקידים ועמדות שונות, נשים מביאות תוצאות טובות הרבה יותר מגברים בתפקידים מקבילים, כל זה הודות ליכולת הניתוח, חלוקת המשימות והאינטליגנציה הרגשית שהן מגלות. אם את קוראת את השורות הללו ומרגישה שמדובר בדיוק עלייך, אין לך מה להפסיד, בהחלט שווה לנסות!