בשנים האחרונות אנו עדים לצערנו לתופעה בשם שכחת ילדים ברכב אשר עשויה להתרחש לכל אחד ואחת מאיתנו. למעשה, מדובר בתופעה אשר נגרמת כתוצאה מעייפות, הסחת דעת לצד שגרה שוחקת אשר הופכת את הנהגים  לנהג אוטומטי שאינו מודע לכך כי הילד או הילדה נמצאים בתוך הרכב, מה שמהווה סיכון משמעותי לחייהם, בוודאי במזג אוויר קיצוני כמו למשל חום או קור. על מנת למנוע את האסון הבא, אפשר ואף רצוי ליישם את הטיפים אותם נציג לכם כאן בסקירה, וזאת מתוך מטרה לקטוע את התופעה אשר הובילה למותם של עשרות ילדים.

שכחת ילדים – לא גזרת גורל

אתם יכולים להיות הורים אחראיים ומסורים, אבל אתם לא יכולים לומר לי זה לא יקרה, וזאת מאחר ומדובר באירוע שברגע אחד של חוסר מודעות הילד נשאר ברכב למשך דקות ולעיתים גם שעות ארוכות. למרות שמדובר בתופעה מוכרת בעיקר בחודשי הקיץ, היא מתרחשת בכל ימות השנה כאשר בימים חמים צריך לקחת בחשבון כי הטמפרטורות בתוך הרחם יכולות להגיע לעד כ-70 מעלות, מה שמוביל לסכנה מיידית וחמורה לחייו של הילד. החדשות הטובות הן ששכחת ילדים ברכב היא לא גזרת גורל, אלא אירוע שאותו אפשר למנוע. דרך אתר אסק רלב"ד תוכלו לקבל לא רק מידע אודות הנושא הזה אלא גם טיפים שאותם אפשר ליישם כבר עכשיו, כל זאת מתוך מטרה להפחית את הסיכויים לאירוע חמור כמו זה.

צריך להבין כי אירוע כמו שכחת ילדים ברכב מתרחש לא רק בעקבות חוסר תשומת לב של הנהג, אלא גם במקרים שבהם הילדים ננעלים בטעות בתוך הרכב. מדובר בתופעה נפוצה שעשויה להוביל במקרים קיצוניים למוות, ועל כן בשביל למנוע את האסון הבא, אפשר לנקוט בלא מעט דרכים. מהן? להלן הפרטים.

 

 

מניעת שכחת ילדים – כך תעשו זאת

לאור המודעות הציבורית ההולכת וצומחת בכל הקשור לשכחת ילדים ברכב, יש לא מעט אמצעים שבהם אפשר לנקוט בשביל להוביל להפחתה משמעותית של הסיכוי לאירוע כמו זה. כך למשל, אפשר להניח בסמוך לילד את המכשיר הסלולרי או התיק, וזאת מתוך מטרה להימנע ממצב שבו יוצאים מהרכב מבלי להסתכל אם יש ילד חגור מאחורה. נוסף לכך, אפשר להתקין מערכת מבוססת חיישנים אשר מתריעה בפניכם אם הילד נשאר בעקבות שידור של אות מצוקה. לצד זה, אפשר להתקין אפליקציה אשר מתריעה בפניכם להסתכל לאחור לפני שנועלים את הרכב ולבחון כי כל היושבים יצאו, כאשר מדובר במערכת מתקדמת ויעילה מאוד. מניעה וכן הבנה כי השגרה עשויה להיות שוחקת היא בעלת השפעה דרמטית על היכולת שלכם להבין מראש כי אירוע כמו זה עשוי להתרחש, ובהתאם לכך לסגל כללי התנהגות אשר נועדו להפחית את הסיכוי לאירוע כמו זה אשר הוא בעל השפעות דרמטיות, גם במקרים שבהם הילד מחולץ בשלום מהרכב.

לסיכום

שכחת ילדים ברכב היא תופעה שהפכה לצערנו לשכיחה כאן בישראל, והיא עשויה להגיע לתוצאות קטלניות – החל מפגיעות משמעותיות ועד למקרים של מוות. על מנת להימנע מכך, צריך כבר עכשיו לסגל כללי התנהלות אשר כוללים בין היתר התקנה של חיישנים בבוסטר של הילדים, השארה של ציוד חשוב בסמוך לילד וכן סיבוב מסביב לרכב כאשר יוצאים, מתוך מטרה לוודא כי הרכב נעול והילד לא יכול להיכנס באופן עצמאי. בכך, ניתן לא רק למגר את התופעה אלא גם ליצור שגרה שנועדה להפחית את הסיכויים, ולשמור על החיים של היקרים לכם מכל.