אחד מהגורמים השכיחים לתופעה של נשירת שיער בקרב נשים כמו גם גברים הוא לחץ. זה לא סוד שבעידן המודרני עובדים נאלצים לחוות לחץ על בסיס כמעט יומיומי, מה שמוביל לא פעם לתופעות בריאותיות כמו נשירת שיער שפגומת לא רק בביטחון ודימוי העצמי אלא גם יוצרת תסכול רב כתוצאה מנשירה מואצת. גם אם אתם סובלים מלחץ ובהתאם לכך גם מנשירה, חשוב לזכור כי נקיטת פעולות מוקדמות יכול בהחלט לעכב את הנשירה ואף לסייע לצמיחה מחודשת של שיער, וזאת בתנאי כי אכן מקפידים על שגרה שגם מפחיתה את הלחץ אבל גם מחזקת את זקיקי השיער. כיצד תעשו זאת? להלן כמה פעולות שעשויות לעזור:

חידוש צמיחת השיער באמצעות שמן קיק

על מנת לעודד חידוש של צמיחת השיער, מומלץ לעסות את השיער לפחות פעמיים בשבוע באמצעות שמן קיק. חידוש צמיחת השיער באמצעות חומרים טבעיים כמו שמן קיק הפך לאחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, לא מעט בזכות הסגולות של השמן אשר מצליח לחדור לשכבות העמוקות של העור, ובהתאם לכך להרחיק חומרים רעילים שגורמים לנשירה מואצת. העלות של שמן הקיק היא נוחה לכל כיס ומדובר בפעולה שכל אחד יכול לבצע בבית, מתוך מטרה לעודד צמיחת שיער מחודשת.

שימוש בשמפו ומסכה ייעודים

בדיוק כמו שצריך להשקיע בבגדים איכותיים ושווים למקום העבודה בעבור נשות ואנשי עסקים, כך צריך להשקיע ברכישה של תכשירים ייעודים ואיכותיים שיכולים לסייע לטובת התמודדות עם נשירה מואצת, בעקבות ריכוז גבוה של ויטמינים אשר נועדו לעודד את צמיחת וכן חיזוק של זקיקי השיער. לפני שאתם ממהרים לרכוש את התכשירים רצוי לקרוא סקירות ברשת, כל זאת מתוך מטרה להשקיע את כספכם בחוכמה ולהתאים את התכשיר בדיוק לסוג השיער שלכם. הנראות החיצונית שלכם איננה מתבססת רק על לוק עבודה אלא גם על השיער, ועל כן השקיעו בתכשיר שאושר לשימוש על ידי משרד הבריאות ובעל אחוזי יעילות גבוהים.

 

 

נטילה של תוספי תזונה

בעקבות הלחץ בעבודה, רבים מהעובדים מדגלים על ארוחות או מעדיפים לרכוש מזון מהיר בשביל לקצר את הזמן, ובכך נוצר מצב של חוסרים תזונתיים שמשפיעים באופן ישיר על קצב הצמיחה כמו גם על הנשירה. נטילה של תוספי תזונה ייעודים כמו למשל תוסף תזונה ביוטין יכול לסייע לטובת התמודדות עם הנשירה, בעקבות התפקיד הקריטי של הביוטין בחיזוק זקיקי השיער. שימו לב כי שימוש בתוספי תזונה חייב להיות מלווה בהתייעצות עם הרופא המטפל, מתוך מטרה לבצע התאמה מדויקת בהתאם לחוסרים התזונתיים המופיעים בבדיקת הדם.

שימוש בתרופות סבתא

בשנים האחרונות המודעות לגבי תרופות סבתא לנשירת שיער עלתה באופן משמעותי, וזאת לאור ההשפעה של חומרים טבעיים על השיער במצב של נשירה. אומנם אין הוכחות מדעיות חד משמעיות לגבי ההשפעה של שימוש בתמציות פרחין, שמנים ותה ירוק, אולם גברים ונשים שהתנסו דיווחו על רמת שביעות רצון גבוהה הן כתוצאה מהצמיחה של השיער והן כתוצאה מהמראה שלו. שימוש בתרופות סבתא על ידי רקיחה של מסכות לשיער אומנם לא תפתור את הבעיה במלואה, אך בהחלט יכולה לסייע לטובת התמודדות.

טיפול בדרמה רולר

אחד מהטיפולים המתקדמים ביותר בתחום של נשירת שיער הוא שימוש במכשיר דרמה רולר. מדובר בטיפול פורץ דרך המאפשר לפצוע את הקרקפת באופן מבוקר, וזאת מתוך מטרה לעודד צמיחה מחודשת של שיער בעקבות המרצה של מחזור הדם, כל זאת מבלי לגרום לנזקים. מומלץ לבצע את הטיפול הזה פעמיים בשבוע, וכן להקפיד על חיטוי של הדרמה רולר לפני שימוש חוזר.

לסיכום

תופעה של נשירת שיער בעקבות לחץ בעבודה היא תופעה מוכרת אצל לא מעט עובדים, ובוודאי גם אצלכם. החדשות הטובות הן שבאמצעות הפעולות אותן הצגנו לכם בסקירה, תוכלו להתמודד בצורה טובה עם הנשירה ואף לעכב אותה, כל זאת מתוך מטרה ליצור מראה שיער שופע ובריא. יחד עם זאת, זכרו כי הפחתת לחץ היא הבסיס לעיכוב נשירה ובשל כך הקפידו להעניק לעצמכם מנוחה ראויה וכן פעילות ספורטיבית המתבצעת באופן סדיר, לטובת הפחתת סטרס.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.