נושא האנרגיה מקבל תפנית בשנים האחרונות עם מעבר לאנרגיה ירוקה ממקורות מתחדשים. מדינות שונות הציבו יעדים שונים להחלפת כל תשתית האנרגיה שלהם ומעבר מאנרגיה פוסילית לאנרגיה ממקורות של שמש, הידרו, רוח ואחרות. לאור זאת, צריך לערוך חשיבה מחודשת לגבי פאנלים סולאריים ביתיים. הרבה מהתפיסות הקיימות כיום אצל הציבור בנושא מקורן במערכות הישנות של פעם. רבים חוזרים על מיתוסים שגויים בנושא ומעבירים את הטעויות הלאה. במאמר הזה, שמנו לעצמנו כמטרה להילחם ולעקור את אותן טעויות ומיתוסים. אנרגיה סולארית ומערכות סולאריות ביתיות צעדו כברת דרך ארוכה ומי שלא מעורה בתחום יתפלא לשמוע על החידושים והשינויים אשר הופכים אותן לנגישות יותר ללקוח הפרטי.

מידע אמין על אנרגיה סולארית

הבעיה במיתוסים היא שהם עוברים מאדם אחד לשני, ללא קשר למומחיות או לניסיון שלהם בתחום. אם אתם רוצים להתעדכן ממקור אמין, היכנסו לאתר שמרכז מידע בנושא ומופעל על ידי אנשי מקצוע עם שנים של ניסיון בתחום. שאלנו את אותם אנשי מקצוע לגבי המיתוסים הכי מוטעים והכי נפוצים בנושא אנרגיה סולארית. את התשובות המקצועיות שלהם ערכנו לכם ברשימה הבאה:

אנרגיה סולארית היא יקרה

זה אולי היה נכון עד לפני כמה שנים. האמת היא שההתפתחויות הטכנולוגיות הן בנושאים כמו חומרים והן באמצעי ייצור חדשניים, הורידו את מחירי המערכות בעשרות אחוזים, בחלק מהמקרים מדובר על יותר מ50% הוזלה לעומת מערכת דומה מלפני שבע שנים בערך.

לאור המחיר הנמוך של המערכות הללו, ניתן לקבל מהן תשואה אשר תגיעה בחלק מהמקרים ל8% על ההשקעה הראשונית.

שלא יעבדו עליכם: הגיע הזמן לשבור את המיתוסים על אנרגיה סולארית

מערכות סולאריות לא מייצרות חשמל בחורף

זה מיתוס שרבים חוזרים עליו אבל הוא פשוט לא נכון. ראשית, אין קשר בין טמפרטורה לייצור חשמל. התאים הפוטו-וולטאים ייצרו חשמל בכל יום שמשי, בחורף או בקיץ. הייצור בחורף הוא מופחת בגלל ימים סגריריים. יש לזכור עם זאת שבישראל יש בממוצע כ-300 ימי שמש בשנה (ועל אף זאת, ישראל דווקא לא יצרנית החשמל הגדולה בעולם). ייצור החשמל בקיץ יכניס לנו כסף שיאזן את הירידה המסוימת בייצור בימים סגריריים בחורף.

מערכת סולארית לא מתאימה למי שמתכנן לעבור דירה

לכאורה יש הגיון בטענה – מדוע להשקיע בשדרוג בבית ממנו רוצים לעבור? מה שקורה במציאות הוא שאתם תשאירו אחריכם מערכת סולארית אשר מייצרת כסף למי שירכוש את הדירה. יש לנתון הזה משמעות בעת מכירת הדירה, ממש כמו כל נכס מניב אחר.

מערכות סולאריות הן מכוערות

למיתוס הזה יש שתי תשובות. הראשונה היא שהמערכות של היום נראות הרבה יותר טוב מאלו בעבר. החיבורים מוצנעים ודקים יותר. הלוחות עצמם מתחברים לגג באופן מותאם יותר והכל נראה כמקשה אחת. התשובה השנייה היא שאנשים משנים עם הזמן את טעמם. עם הכניסה של מערכות סולאריות, הן הופכות ליותר ויותר מקובלות ובמקום להיראות כמטרד, הן נראות כסמל של קידמה ואסתטיקה.

פאנלים סולאריים דורשים הרבה תחזוקה

הפאנלים הסולאריים הם מערכת פשוטה יותר מדוד החשמל שלכם. כל מה שהם דורשים זה בדיקה תקופתית של המבנה וייצור החשמל שלהם וניקיון דו שנתי מאבק. ניתן להזמין את השירות הזה מהחברה המתקינה ולהחשיב את ההוצאה הזאת כחלק מהתחשיב הכללי של ייצור ומכירת החשמל.

כפי שראינו, פאנלים סולאריים מודרניים הגיעו לרמה טכנולוגית מתקדמת. כל המגרעות והחסרונות של המערכות הישנות נשארו מאחור וכל מה שנשאר מהן כיום הם רק המיתוסים. אנחנו מציעים לכם לבדוק טוב טוב את מה שחשבתם שאתם יודעים על מערכת סולארית ביתית לייצור חשמל ולשקול התקנה של אחת כזאת על גג ביתכם בכדי שגם אתם תוכלו להרוויח.