עובדי מדינה

עובדי מדינה זכאים להטבות מהטבות שונות וכך הדבר, גם בנושא הרכב. הם עשויים לקבל הצעות יותר אטרקטיביות מכפי שמקבל מי שאינו עובד מדינה. ההטבות משתנות בין החברות השונות, אך מדובר לרוב בתנאים טובים, שכדאי לנצל. כול זאת, תודות לעובדה שעובדי מדינה מהווים גוף גדול מאוד במשק, דבר שמעודד הטבות, הנחות והצעות מיוחדות עבורם. אלה עוד כמה דברים שימושיים שכדאי לדעת על כך, בהקשר הטבות בתחום הרכב:

הטבות בהשכרת רכב

מי שבוחר לשכור במקום לרכוש, ימצא גם כאן הטבות שונות. אם תיכנסו למשל לבחירת רכב לשכירה באתר האונליין של suncar, הדבר עשוי להתאים לטווח הקצר יותר מאשר רכישת רכב. אם מעבר לכך גם מגיעה לכם הנחה או הטבה, מה טוב! זה יכול להיות ישירות ביוזמת חברת ההשכרה. במקרים אחרים, אלה הסכמים שיזם גוף אחר, כמו המדינה או מועדון "נכון" ("מועדון ההטבות של עובדי המדינה ושל בנק יהב", אשר הוקם במקור על ידי ההסתדרות).

הטבות ברכישת רכב

לא תמיד מתאים לשכור רכב או להשתמש בתחבורה ציבורית. עובדי מדינה שמתכוונים לרכוש רכב, ישמחו לשמוע שהם זכאים פעמים רבות לתנאים טובים יותר, בלקיחת הלוואות לרכישת רכב. הטבות אלה עשויות להגיע להלוואה של עד מלוא שווי הרכב. ההחזרים עשויים להיות נוחים מאוד, אפילו עד לרמה של חמש שנות פריסה של ההחזר. מאחר שרכישת רכב כרוכה לעתים בהוצאת סכומי כסף גדולים למדי,  גם ההטבות האפשריות מקבלות משנה חשיבות.

הטבות בביטוח רכב

אם כבר רוכשים רכב, ההוצאות לא נגמרות שם. למעשה, הן רק מתחילות. עוד לפני דלק, תקלות, טסטים ושאר ירקות, צריך לשלם באופן קבוע ולא מעט על ביטוחים. עובדי מדינה? הרווחתם. הנחות מחברות הביטוח, מגיעות לכם קודם כול מחברות הביטוח אשר זכו במכרז השנתי של משרד האוצר בנושא זה. חשוב לציין שמדובר בכיסוי ביטוח רחב ולא מינימאלי, כולל ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג. ההטבות יבואו לידי ביטוי בהנחה שתינתן לעובדי מדינה, בני ובנות זוג שלהם וכן לעובדי מדינה שהם כיום גמלאים. זאת, כהנחה בעלויות ביטוח הרכב ובגובה ההשתתפות העצמית. דוגמה ממחישה להנחה כזו, עשויה להיות 10% הנחה, ביחס לעלות האופיינית של ביטוח החובה לרכב. עשויים להיות מוצעים גם תנאים טובים במיוחד בהיבטים נוספים של הביטוח לרכב. למשל, בתנאים אשר מזכים בהוזלה, על כך שמדובר בנהג זהיר במיוחד, ללא עבירות תנועה.

הטבת החזר ביטוח רכב

עד סוג הטבה לעובדי מדינה בכול הנוגע לביטוח הרכב, הוא קבלת החזר על ביטוח כזה. הדבר אפשרי, עבור עובדי מדינה שיש להם זכאות להשתתפות בהוצאות רכב. לשם המחשת התנאים שבהם מדובר: עובד אשר בוחר לבטח את הרכב בו מדובר במסגרת המכרז, יהיה זכאי להחזר ביטוח רכב עד לסכום ההחזר המרבי (7,000 ש"ח) אם כי לא יותר מהעלות בפועל של הביטוח. הטבה זו רלוונטית, גם עבור ביטוח של רכבים ביבוא אישי. פרטים מורחבים על הטבות מסוג זה, זמינים באתר משרד האוצר.

לסיכום

רכב אישי הוא אחד התחומים בחיים, שהם גם חיוניים עבור רבים וגם כרוכים בהוצאות לא מעטות. כול חסכון בהוצאות שוטפות אלה, קטן ככול שיהיה, מצטבר עם הזמן לחסכון משמעותי. כך שכדאי בהחלט לבדוק ולדעת מה זמין עבורכם ואז לנצל את ההטבות שמתאימות לכם ביותר.