בשנים האחרונות חלה עלייה מתמדת בשיעור המשקיעים המתחילים בשוק ההון. גם אתם רוצים להתחיל לשחק במגרש של הגדולים? קבלו את כל מה שחשוב לדעת על המסחר בבורסה.

מה זה בורסה?

בורסה הוא המקום שבו נערך מסחר בניירות ערך שונים. את המסחר עצמו מבצעים בפועל באמצעות זירת מסחר באינטרנט, ששם משקיעים שונים מבצעים את הפעולות השונות. אגב, לפני שהמסחר בבורסה הפך להיות מסחר מקוון, כל הפעילות הייתה מתבצעת באופן פיזי בחדר שנקרא חדר מסחר. בחדר הזה נציגי החברות השונות בבורסה היו מבצעים את העסקאות בניהם בצורה של צעקות. לפני שנתחיל לרדת לפרטים נציין כי תוכלו להיכנס לאתר https://psagot.org/ של מכללת פסגות לברר על לימודי שוק ההון.

איך עובד המסחר בבורסה?

מה שיפה בבורסה הוא שכל הפעילות בה מתבצעת מתוך ניגודי אינטרסים ומחלוקות בין משקיעים. מצד אחד, משקיע יכול לרכוש מניה מפני שהוא מעריך שהערך שלה עומד לעלות, ומנגד משקיע אחר יכול למכור את המניה שלו מפני שהוא מעריך שהערך שלה עומד לרדת. כל הפעולות הללו מצד כל המשקיעים הן למעשה הלב והנשמה של שוק ההון. זה אמנם נשמע דיי פשוט, אך האמת היא שזה דיי מורכב.

קצת על המושגים הנפוצים בבורסה

נייר ערך

נייר ערך הוא תעודה המונפקת על ידי חברה כזו או אחרת. ניירות ערך מכילים בתוכם בין השאר מניות, אגרות חוב, אופציות, קרנות נאמנות ועוד.

מניה

מניה היא למעשה סוג של נייר ערך שאותו מנפיקה חברה מסוימת על מנת לגייס הון מהמשקיעים שלה בבורסה. איך זה עובד בפועל? המשקיע קונה מניה של החברה ולמעשה הופך לשותף פעיל בה. ככל שהמשקיע רוכש יותר מניות של החברה, כך החלק שלו בבעלות שלה הוא יותר גדול. באמצעות הכסף שהחברה מקבלת מהמשקיעים שלה היא יכולה לכלכל את הפעילות השוטפת שלה על מנת להתקיים.

איגרת חוב

איגרת חוב היא למעשה כלי המאפשר לחברות או לממשלה לגייס כסף מהציבור, ממש כמו הלוואה מהבנק. את הכסף שהחברה לווה מאיתנו היא מתחייבת להחזיר במועד שנקבע מראש וגם היא נסחרת בבורסה, ממש כמו מניה.

אופציה

אופציה היא הסכם שנכתב בין שני צדדים, הרוכש והמוכר. במסגרת האופציה הרוכש רשאי לקנות או למכור לצד השני נייר ערך ספציפי תוך תקופה מוגדרת מראש. יש שני סוגים של אופציות בבורסה של תל אביב, אופציית רכש ואופציית מכר.

כמובן שיש עוד המון מושגים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם משקיעים בבורסה בתל אביב, אך את המושגים הללו אתם כבר תלמדו במסגרת הקורס שתעשו בתחום.

שוק ההון לכולם: כל מה שצריך לדעת המסחר בבורסה

קורס שוק ההון למתחילים בפסגות

אם אתם באמת רוצים להתמקצע בתחום שוק ההון ולצבור את כל הכלים שאתם צריכים כדי לשחק במגרש של הגדולים, אנחנו ממליצים לכם לקחת קורס שוק ההון למתחילים במכללת פסגות. הקורס הזה מתאים למעשה לכל אחד, למי מכם שרוצה להתחיל את צעדיו הראשונים בשוק ההון, למי שרוצה לנהל את הכספים שלו באחריות ובשלווה, למי שרוצה לייצר אפיק הכנסה נוסף ומי שבאמת רוצה להיכנס לזירה של הגדולים.

במסגרת הקורס תעשו היכרות בסיסית עם עולם שוק ההון, תלמדו את תוכנת המסחר שבאמצעותה תבצעו את הפעילות שלכם, תלמדו לנתח דוחות ולזהות הזדמנויות, תלמדו להתמודד עם המכשולים המנטאליים שלכם ועוד. בסופו של דבר מטרת הקורס היא ללמד אתכם איך לבנות אסטרטגיה נכונה למסחר, לזהות הזדמנויות ולהצליח בעסקאות שאתם מבצעים.

לסיכום

אם אתם באמת רוצים להתחיל לשחק במגרש של הגדולים בשוק ההון, אנחנו ממליצים לכם לקחת קורס למתחילים במכללת פסגות.