עמותת ללא מטרות רווח ממלאות תפקיד חיוני בטיפול בנושאים חברתיים, לצד דאגה לרווחתם של נזקקים במדינת ישראל. עמותת עם אחד היא עמותה כזו, מאחר והיא עמותה אשר מחויבות להשפיע לטובה על החברה הישראלית ואף מגדירה מראש את המושג של נתינה, וזאת בזכות התמקדות במספר תחומים – חלוקת מזון לנזקקים, ייעוץ כלכלי לזוגות, תמיכה קשישים ועוד. מה חשוב לדעת אודות העמותה שמצליחה ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית על כל גווניה? להלן הפרטים.

עם אחד – מרכז תמיכה וסיוע ללא כוונות רווח

את עמותת עם אחד הקימו מתנדבים הפועלים ללא כוונות רווח, וזאת מתוך מטרה ליצור שינוי משמעותי בחברה הישראלית, וזאת על ידי קידום של ערכים כמו ערבות הדדית. עם אחד חרטה על דגלה לסייע בכל תחום, והיא אכן עושה זאת בהצלחה, וזאת באמצעות יחידות סיוע הכוללות למשל יחידה המתמקדת במתן של ייעוץ כלכלי לזוגות צעירים, הכשרה מקצועית לנזקקים, סיוע לילדים חולים, חלוקה של תלושי מזון וכן הלבשה לנזקקים, הקניית הכשרה לטובת צמיחה והעצמה אישית לבני נוער בסיכון ועוד. המתנדבים של העמותה נמצאים שם בכל עת בשביל לפתור מצבי מצוקה ואף להקל על חייהם של משפחות או יחידים אשר מתמודדים עם מצב מאתגר, כאשר היתרון של העמותה נובע הן בשל הפעילות הנרחבת המתבצעת בכל ימות השנה והן בשל שיתוף הפעולה עם גורמי הרווחה והרשויות המקומיות, מתוך מטרה שלא להשאיר אף אחד מאחור. ברבות השנים הצליחה העמותה לקדם שורה של פעילויות חברתיות בעלות השפעות חיוביות על החברה הישראלית, כפי שניתן להתרשם מהתגובות האוהדות של חלקים רבים בציבור הישראלי.

פעילות ענפה בפריסה ארצית

כעמותה אשר רואה בסיוע לכל חלקי האוכלוסייה כחלק מהותי מחיזוק החברה הישראלית, הפעילות הענפה שאותה מבצעים בהתנדבות מלאה המתנדבים היא בעלת השפעה חיובית על היכולת ליצור שינוי, גם בפן התזונתי וגם בפן האישי. המתנדבים של עמותת עם אחד הקימו יחידות סיוע הפועלות בפריסה ארצית, ובהתאם לצרכים של חלקים רבים באוכלוסייה – החל ממשפחות הזקוקות לתמיכה בעקבות מחסור תזונתי ועד לזוגות צעירים שיכולים לקבל במסגרת השירות של העמותה ייעוץ כלכלי. לצד זה, מפעילים בעמותה פרויקטים מיוחדים כמו למשל פרויקט "בשעה טובה" שבמסגרתו מחלקת העמותה ערכות לתינוקות בעבור משפחות מעוטות יכולת.

 

 

במסגרת הפרויקט הזה העמותה מעניקה למשפחות ערכות אשר כוללות את כל הציוד הנדרש לתינוק, החל ממוצצים ועד לתחליפי מזון, כל זאת תוך שימת דגש על שיתוף פעולה עם רשויות הרווחה. הפעילות הזו היא רק אחת מבין שורה של פעילויות אשר הופכות את העמותה הזו לעמותה בעלת השפעה חיובית על החברה הישראלית, על כל חלקיה. לצד זה, מפעילה העמותה עוד שורה של פעילויות מיוחדות בעבור בני נוער במצוקה, משפחות וכן כל מי שזקוק לסיוע, ויכול לקבל זאת דרך המעטפת המקצועית של המתנדבים.

לסיכום

עמותת עם אחד היא עמותה אשר חרטה על דגלה לספק לקהילה כאן בישראל את המענה הנדרש, הן במסגרת של חלוקת מזון למשפחות מעוטות יכולות ועד לייעוץ כלכלי בעבור זוגות. יחידות הפעילות של העמותה פועלות בפריסה ארצית וכן מקפידות על מענה המתבצע לכל אורך השנה, בהתנדבות מלאה ובשיתוף עם הרשויות. באתר הרשמי של העמותה תוכלו להתרשם מהפעילות הנרחבת אשר מגדירה מראש את המושג נתינה, כפי שהוא מגיע לידי ביטוי במסגרת של פעילות התנדבותית המתבצעת ללא כוונות רווח.