עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 מתוך מטרה להגביר את תרבות הנתינה במדינת ישראל, ולדאוג לרווחתם של ילדים חולים ובעלי צרכים מיוחדים, לצד טיפול במשפחות. למעשה, מדובר בעמותה שמצליחה מזה שנים רבות לקדם את העשייה החברתית במסגרת של מגוון פעולות אשר נועדו להגשים חלומות בעבור הילדים. מה חשוב לדעת אודות הפעילות הענפה של העמותה? כל הפרטים בכתבה הבאה.

מגשימים חלומות לילדים חולים

משאלות היא ארגון ללא מטרות רווח המוקדש להגשמת חלומותיהם של ילדים המתמודדים עם מחלות וצרכים מיוחדים. המשימה של עמותת משאלות היא להביא שמחה, תקווה וכוח לילדים ולמשפחותיהם, על ידי הגשמת משאלות. בין אם מדובר בפגישה עם סלבריטי אהוב, יציאה לחופשה חלומית או קבלת מתנה מיוחדת, עמותת משאלות שואפת ליצור חוויות בלתי נשכחות שיכולות לספק השראה וחוזק בזמנים קשים. בעבודה צמודה עם אנשי רפואה ומשפחות, משאלות מבטיחה שכל משאלה מותאמת לצרכים ולתחומי העניין הייחודיים של כל ילד, תוך חתירה מתמדת על מתן של סיוע המתבצע על ידי מתנדבים אשר פועלים ימים כלילות למען הגשמת המטרות הללו. באמצעות המחויבות הבלתי מתפשרת שלהם למטרה, משאלות הצליחה להציע עזרה לאינספור ילדים ומשפחות ליצור זיכרונות יקרים שהם ינצרו למשך זמן ארוך, כפי שניתן להתרשם מהתגובות האוהדות מצד הילדים ובני המשפחות שמקבלות את התמיכה והסיוע מצד המתנדבים של העמותה.

בנוסף, הארגון מכיר את הצרכים הייחודיים של ילדים מיוחדים, ובמהלך השנים צבר ידע רב ערך באשר לפעילויות המתאימות והמסייעות למצבים רפואיים ספציפיים. יחד עם הצוותים המקצועיים, הנציגים של העמותה פועלים להתאים את הפעילויות לכל מצב חינוכי או מסגרת חינוכית, כחלק ממעטפת הוליסטית שנועדה לסייע לילדים לפתח את עולמם האישי וכן לחזק את רוחם, באופן המשרת את הצרכים הנדרשים ותוך שימת דגש על סיוע ומענה מצד המתנדבים של העמותה. ברבות השנים הצליחו בעמותה לסייע לילדים ולמשפחות רבות, בעקבות עשייה נרחבת המגיעה לידי ביטוי הן במסגרת של הגשמת חלומות אבל גם הפקה של אירועים מיוחדים, כמו למשל אירועי תרבות, בידור.

 

 

ימי כיף וספורט בעבור רווחתם של הילדים

מדי שנה מפיקים המתנדבים של עמותת משאלות פעילויות שמחה ותקווה לילדים, וזאת במסגרת של הפקת מספר מחנות נופש וימי כיף לילדים מיוחדים. בכל יום שכזה, עשרות ילדים, יחד עם בני משפחתם, יוצאים ליום כיף מיוחד המותאם במיוחד למצבם. בנוסף, מתחילת הקורונה ועד היום עמותת משאלות עוזרת במסגרת של  ליווי ילדים מיוחדים הנמצאים בבידוד בביתם עקב הקורונה. הארגון שלח ערכות יצירה ועידוד עם מגוון פעילויות מותאמות למצבם, כל זאת בהתאם לצרכים הנדרשים ותוך שימת דגש על מענה הוליסטי שנועד לא רק לסייע לילדים לקבל מציאות נורמטיבית ככל האפשר, אלא גם לתמוך בבני המשפחה אשר נאלצים להתמודד עם מציאות חיים מורכבת. בהתאם לכך, מפעילה העמותה קו פתוח בכל הפלטפורמות, מתוך מטרה לסייע ולתמוך במשפחות ובילדים.

לסיכום

עמותת משאלות הוקמה בשנת 2015 על ידי פעילות ופעילים מכל תחומי החיים, שבשבילם התנדבות והנתינה היא הערך החשוב מכל. המשאלה של הפעילים היא עולם טוב יותר, ובהתאם לכך החזון של "משאלות" הוא חיבור בין האנשים הטובים שרוצים לעשות מעשים טובים לבין אין-סוף אפשריות של הגשמת חלומות בעבור ילדים חולים או בעלי צרכים מיוחדים. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב אודות הפעילות, ובכך להמשיך ולקדם פעילות למען אלפי ילדים חולים במדינת ישראל.