מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד חיוני במגוון תפקודים גופניים, והוא גם מינרל חיוני לגוף האישה והעובר במהלך ההיריון. במאמר זה נחקור איך צורכים מגנזיום ומדוע הוא חיוני במהלך ההיריון.

איך צורכים מגנזיום במהלך ההיריון?

ישנם מספר מקורות תזונתיים של מגנזיום, שהוא מינרל חיוני לגוף ולעובר, שנשים בהיריון יכולות לכלול בתזונה שלהם כדי לצרוך ממנו מספיק, ביניהם אפשר למצוא:

מהם היתרונות של מגנזיום במהלך ההיריון?

המגנזיום משמש לא רק להתמודדות עם נשירת שיער, אלא גם לשמור על הבריאות של האם והעובר. הינה כמה מהיתרונות של מגנזיום במהלך ההיריון:

מפחית את הסיכון לרעלת היריון

רעלת הריון היא סיבוך היריון חמור המאופיין בלחץ דם גבוה ופגיעה באיברים פנימיים, כגון הכבד והכליות. היא יכולה להוביל ללידה מוקדמת, ובמקרים חמורים, מוות אימהי ועוברי. תוספי מגנזיום יכולים לעזור להפחית את הסיכון לרעלת היריון אצל נשים הרות.

מונע לידה מוקדמת

לידה מוקדמת מתרחשת כאשר אישה נכנסת ללידה לפני 37 שבועות של היריון. הלידה המוקדמת עלולה לגרום לסיכון מוגבר ולבעיות בריאותיות אצל התינוק. מגנזיום יכול לסייע במניעת לידה מוקדמת אצל נשים הנמצאות בסיכון גבוה ללידה מוקדמת. הוא עושה זאת על ידי הרפיית שרירי הרחם, הפחתת הסיכון להתכווצויות ולכניסה ללידה.

מפחית את הסיכון לסוכרת היריון

סוכרת היריון היא סוג של סוכרת המתפתחת במהלך ההיריון. היא יכולה להוביל לסיבוכים, כגון לידה מוקדמת וסיכון מוגבר לפתח סוכרת מסוג 2 מאוחר יותר בחיים. מגנזיום יכול לעזור למנוע סוכרת היריון על ידי שיפור הרגישות לאינסולין והמטבוליזם של הגלוקוז.

 

 

מסייע לגדילה ולהתפתחות העובר

מגנזיום חיוני להתפתחות מערכת העצבים, הלב והעצמות של העובר. הוא גם עוזר לווסת את רמות לחץ הדם בהיריון שיכולות להשפיע על הצמיחה וההתפתחות של העובר. תוספי מגנזיום במהלך ההיריון יכולים לעזור לשפר את גדילת העובר ולהפחית את הסיכון למשקל נמוך אצל התינוק.

מקל על התכווצויות ברגליים

נשים הרות רבות חוות התכווצויות ברגליים, במיוחד במהלך השליש השני והשלישי. מגנזיום יכול לעזור להקל על ההתכווצויות האלה על ידי הרפיית השרירים ושיפור זרימת הדם.

לסיכום

מגנזיום הוא מינרל חיוני הממלא תפקיד קריטי בתפקודים רבים בגוף, כולל גדילה והתפתחות עוברית, תפקוד שרירים וויסות לחץ הדם. נשים הרות זקוקות לכמויות נאותות של מגנזיום כדי לתמוך בבריאות ובהתפתחות העובר הגדל שלהן. נשים הרות או המתכננות להיכנס להריון צריכות להתייעץ עם הרופא המטפל שלהן כדי לוודא שהן מקבלות כמות מספקת של מגנזיום דרך התזונה שלהן, ובמידת הצורך לקחת תוסף מגנזיום. עם הכמות הנכונה של מגנזיום, נשים בהיריון יכולות להפחית את הסיכון לסיבוכי היריון ולהבטיח גדילה בריאה והתפתחות תקינה של התינוק שלהם.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.