מועמדים לגיוס מבינים כי התקופה הצבאית היא בעלת פוטנציאל אדיר לגבי ההתקדמות המקצועית בעתיד, וזאת בשל היכולת לנצל את הקורסים לטובת הכשרה אשר תניב גם היכולת להשתלב במשרות נחשקות במשק הישראלי, כמו גם העולמי. אחד מהמסלולים הללו הוא מסלול גאמא סייבר. מדוע מדובר במסלול מבוקש? כל הפרטים בכתבה.

גאמא סייבר – אחד מהמסלולים המבוקשים ביותר בצבא

בשנים האחרונות הפך מסלול גם הסייבר לאחד מהמסלולים המשקעים ביותר בעבור מועמדים לגיוס וזאת בשל העובדה כי מדובר במסלול אשר המכשיר את אנשי החומרה והתוכנה לטובת ניהול של שדה הקרב הווירטואלי בעבור זרועות הביטחון. מדובר במסלול אשר במסגרתו ניתן לעבור הכשרות במגוון רחב של תחומים כמו למשל עיצוב ופיתוח של מערכות מודיעין סייבר ועוד. מסלולים של חיל המודיעין הם ייחודיים מאחר והם מקנים ידע מקצועי נרחב, לצד יכולת לנצל את הקורס לטובת קבלת בנקודות זכות בלימודים אקדמיים. כמו כן,  מדובר במסלולים יוקרתיים מאוד שלאחריהם ניתן להשתלב בשורה של תפקידים בכירים גם בתוך הצבא וגם מחוצה לו, בשוק החופשי ועם תום שירות הקבע.

יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון כי לאור הביקוש וכן ההבנה כי מי שיכול להתקבל חייבים לעמוד במספר תנאים, ישנו הליך סינון מוקפד אשר מורכב משלושה שלבים אשר נועדו לסנן את כלל המועמדים, עד לבחירה במועמדים המתאימים ביותר. השלבים כוללים שאלון ידע מקוון (ואשר אותו ממלאים באופן מקוון מהבית)כ אשר השאלון מכיל שאלות אישיות לצד מגוון רחב של מושגים אשר כוללים למשל רשתות אבטחת מידע וכן שפת תכנות, כאשר במסגרת זו המועמדים נדרשים לסמן אילו מהמושגים הם מכירים. שימו לב כי חשוב מאוד למלא את השאלון הזה באופן אמיתי וכנה, מאחר והוא מהווה את הבסיס להמשך המיונים. השלב הבא הוא יום עיוניים אשר מתרחש במתקן המיון של חיל המודיעין והוא מורכב ממבחנים אשר כוללים שאלון ממוחשב לצד סדרה של מבחני ידע, כמו גם ראיון אישי.

 

 

 

מהם הקריטריונים לקבלה למסלול?

יכולים להתקבל למסלול אתם צריכים לקחת בחשבון כי ישנם תנאי קבלה אשר כוללים בין היתר פרופיל 25 ומעלה, 5 יחידות במחשבים לצד ציון של 60 ומעלה. שימו לב כי אין לכם יכולת להחליט לגבי השיבוץ העתידי, מאחר והוא נקבע על פי מכלול הנתונים האישיים לצד צרכי הצבא וכן התוצאות במבחנים. מסלול זה מאפשר לא רק יכולת טכנית מובהקת בתחומים מבוקשים כמו למשל בתחום של אבטחת מידע וסייבר, אלא גם ניסיון משמעותי שאותו ניתן לממש גם באזרחות, בייחוד על רקע העובדה כי מדובר במסלול אשר כולל הכשרה מקיפה וכן התמקצעות בתחומים שבהם יש ביקוש גבוה לעובדים.

הכנה למבחני המיון – קריטית להצלחה

אם אתם חולמים להשתלב בתחום הסייבר אבטחת המידע והמודיעין בפרט, אפשר ואף רצוי להתכונן מראש לקראת מבחני המיון וזאת באמצעות אתרים כמו למשל צו ראשון אשר מאפשרים למועמדים לגיוס אשר עומדים בקריטריונים לקבל שפע של מידע אודות מסלולים בצבא הגנה בישראל, לצד קורס הכנה אשר נועד לסייע למועמדים לגיוס להתכונן ברמה הגבוהה ביותר, ובכך להגיע מוכנים לקראת מבחני המיון.

לסיכום

מסלול גאמא סייבר הוא מסלול יוקרתי ומבוקש מאוד בשנים האחרונות, הן בשל ההכשרה המקצועית והן בשל היכולת לנצל את הפרק של השירות הצבאי, ולהוביל להצלחה אשר תניב יכולת גם להשתלב בשוק התעסוקה, בקלות ועם שפע של ידע וכלים אותם רכשתם במסגרת הקורס.