רוצים להיכנס לתחום הסייבר ואבטחת המידע? המאמר הזה מיועד לכם. מה זה סייבר ואבטחת מידע ולמה כדאי ללמוד את התחום? כל התשובות.

מה זה סייבר ואבטחת מידע?

בשנים האחרונות חברות רבות חשופות למתקפות סייבר, מה שמעלה עוד ועוד את הביקוש לאנשי סייבר ואבטחת מידע. סייבר הוא למעשה כל המידע שמאוחסן על גבי קבצים ונשמר ברשת האינטרנט. על מנת שגורמים עוינים לא יוכלו לשים את הידיים שלהם על המידע הזה, עלה הצורך באבטחת המידע שנמצא כעל גבי האינטרנט. כלומר, אנשי הסייבר הם אלה שלמעשה אמונים על כך שכל גורם באשר הוא לא יוכל לחדור למערכות של הגוף שמאחסן את המידע ברשת, לגשת אליו ולבצע בו שימוש לאינטרסים האישיים שלו. בתוך כך, כדי לעסוק בתחום הסייבר ואבטחת המידע אתם צריכים ללמוד קורס סייבר ואבטחת מידע, אך על זה נעמוד בהמשך המאמר.

בכל אופן, אם נתייחס לדוגמא שקרובה יותר לעולם שלנו, המתיחות הביטחונית בין ישראל ואיראן למשל, נוכל לומר שכל צד מנסה לבצע התקפות סייבר כל העת על מנת לגשת למידע חיוני של הצד השני ברשת. לא פעם אנחנו שומעים על שיבושים כאלה ואחרים באתרי אינטרנט ישראלים או איראניים, מה שאומר שהאתרים הללו עברו התקפת סייבר ואנשי אבטחת המידע לא הצליחו למנוע אותה.

מה היתרונות והחסרונות של העבודה בתחום?

אם נתייחס ראשית ליתרונות, נוכל לציין שהיתרון המשמעותי ביותר הוא הביקוש העצום לעובדים בתחום הסייבר ואבטחת המידע. האמת היא שאפשרויות התעסוקה בתחום הן פשוט בלתי נגמרות, הלימודים פותחים בפניכם מגוון רחב של אפשרויות. בין השאר תוכלו לעסוק בתחום בתור מגן סייבר,  אנליסט סייבר, תמיכה טכנית עם התמחות בסייבר, מנהל רשתות עם התמחות סייבר ועוד.

בנוסף, חשוב שתדעו בתחום שכל הזמן צומח, כך שאם אתם מחפשים תחום טוב להתפתח ולצמוח בו וללמוד כל יום דברים חדשים, זה התחום הנכון עבורכם. מעבר לכך, מדובר באמת בתפקיד בעל השפעה אמיתית, אם תרצו או לא תרצו, אתם אלה שצריכים לעמוד כמו חומה בצורה מול מי שמבקש לחדור לארגון שלכם ולמנוע את זה, אין יותר מספק מזה. ומה באשר לחיסרון? מדובר בתחום תובעני מאד ואם אתם בוחרים ללכת על זה, אל תתפלאו אם תצטרכו לעבוד סביב השעון.

איך תדעו אם אתם מתאימים לתחום?

באופן כללי הקורס מיועד לאנשים עם זיקה טכנולוגית, כאלה ששואפים ללמוד ולרכוש השכלה מקצועית בתחום הסייבר. עם זאת, חשוב לציין שהקורס מתאים בהחלט גם בעבור מי שמעולם לא הייתה לו זיקה לתחום אך הוא מרגיש בעצמותיו שזו השליחות שלו. בסופו של דבר, אם אתם מיועדים לתפקיד של סייבר ואבטחת מידע אתם צריכים להרגיש את זה בתוככם פנימה ובמידה וזה המצב, אתם בהחלט מתאימים לקורס ולתחום.

תוקפים בחזרה: לימודיי סייבר ואבטחת מידע

אילו קורסים תוכלו ללמוד בתחום?

יש מגוון רחב של קורסים בתחום הסייבר ואבטחת המידע, כאלה שיעניקו לכם את כל הכלים לעסוק בתחום. תוכלו בין השאר ללמוד קורס סייבר ואבטחת מידע למתחילים, מה שאומר שגם אם אין לכם שום רקע בתחום הקורס הזה יהיה שער הכניסה שלכם. בנוסף, תוכלו ללמוד קורס ארגז כלים בתחום הסייבר ואבטחת המידע, קורס מבוא לסייבר ואבטחת מידע עבור עסקים, קורס אבטחת מערכות מחשוב, קורס יסודות הסייבר ואבטחת המידע ועוד.

לסיכום

אם אתם רוצים להיכנס לתחום הסייבר ואבטחת המידע, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לקחת קורס מקצועי שיעניק לכם את כל הכלים וההכשרה הרצויה. מדובר בתחום מבוקש מאד שאפשרויות התעסוקה בו מגוונות מאד כך שזה בהחלט מומלץ.