עמותת לתת תקווה היא עמותה ללא מטרות רווח המספקת תמיכה אינסופית לנערים ונערות חולים, כמו גם למשפחותיהם. הארגון, שהוקם בשנת 2015, מוקדש להגשמת חלומותיהם של ילדים חולים, וזאת באמצעות מתן של תמיכה במסגרת של הפקת ימי כיף לילדים חולים, תמיכה בבית הספר של מחלקות הילדים, סיוע במזון ותרופות לצד מפעל של הגשמת חלומות. מה חשוב לדעת אודות הפעילות המרגשת של העמותה? כל הפרטים בכתבה.

מגשימים חלומות לילדים חולים

עמותת לתת תקווה מחויבת להגשמת חלומותיהם של ילדים חולים, אשר יכולים להשפיע לטובה על רווחתם הרגשית, כחלק מהבנה כי לכל ילד יש משאלה שאותה הוא היה רוצה להגשים. העמותה עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם ההורים כדי להבין את חלומו של הילד ולהפוך אותו למציאות, וזאת באמצעות מערך של מתנדבים הפועל במסגרת של פעילות המתרחשת לאורך כל ימות השנה. בין אם מדובר במפגש עם ידוען, יציאה לטיול או חוויה מיוחדת כמו למשל להפוך לכבאי ליום אחד, עמותת לתת תקווה מצליחה לחולל שינוי משמעותי בחייהם של הילדים, בעקבות מענה שאותו הם מקבלים במסגרת של פעילות התנדבותית אותה מקדמים המתנדבים של העמותה. ברבות השנים הצליחה העמותה להגשים מאות חלומות של ילדים חולים, כל זאת במטרה לסייע.

הפקה של ימי כיף

מחנה הקיץ של עמותת לתת תקווה מתקיים בכל שנה ונועד לספק סביבה מהנה ובטוחה לילדים חולים. מחנה הקיץ מלווה על ידי צוות רפואי מסור, המבטיח כי הילדים יקבלו את הטיפול ותשומת הלב הדרושים במהלך שהותם, באופן שמאפשר גם לצוותים הרפואיים לקחת חלק בפעילות מהנה. המחנה מציע מגוון רחב של פעילויות, כולל ספורט, יצירה ומשחקים, ומספק לילדים את ההזדמנות להכיר חברים חדשים וליהנות מחופשת הקיץ באופן המספק מענה מושלם ובעל חשיבות בעבור כל ילד שלוקח חלק. עמותת לתת תקווה היא עמותה בעלת השפעה עמוקה על חייהם של הילדים, הן בזכות המענה שאותו כל ילד מקבל והן בזכות הפקה של ימי כיף וגיבוש, לרווחתם של הילדים ובני המשפחה.

 

 

תרומה של ציוד למחלקות האשפוז

עמותת לתת תקווה חרטה על דגלה לתמוך בילדים מאושפזים בכל דרך אפשרית, לרבות אספקת ציוד ואספקה נחוצים למחלקות בית החולים. הארגון מבין כי שהייה בבית החולים יכולה להיות מלחיצה ולא נוחה לילדים, ולכן הם עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם בתי החולים כדי לזהות את הצרכים של כל מחלקה, ולספק את הציוד והאספקה הדרושים, בהתאם לדרישות ועם שימת דגש על מענה המגיע לידי ביטוי באבזור של המחלקה בציוד הכרחי, לצד משחקים וציוד. פעילות כמו זו מתרחשת על רקע של גיוס תרומות מהציבור. פעילות כמו זו מצליחה לעורר השראה ואף לרגש לא רק את  הילדים, אלא גם בני המשפחה והצוותים הרפואיים שיכולים לפנות לעמותה, לטובת בקשות שיועברו לנציגי העמותה.

לסיכום

הפעילות של עמותת לתת תקווה היא פעילות מרגשת שמצליחה לשנות לחיוב את חייהם של ילדים ובני נוער המאובחנים עם מחלות קשות. בשנים האחרונות הצליחה העמותה לקדם את הפעילות במסגרת של מפעל הגשמת החלומות, הפקה של ימי גיבוש וכיף לילדים לצד תרומה של ציוד. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקבל מידע מורחב אודות הפעילות הענפה, כל זאת מתוך מטרה להכיר ולהוקיר את פועלה של עמותה המבוססת על מתנדבים אשר מבצעים עבודת קודש, כל זאת למען המטרה של שיפור וחיזוק בילדים חולים.