החלטה לגבי רילוקיישן למדינה אחרת היא החלטה בעלת השלכות דרמטיות, בין אם אתם מתכננים לעזוב לבדכם או ביחד עם בני המשפחה. על מנת להקל על המעבר עד כמה שאפשר, בחרנו להציג בסקירה הזו חמישה טיפים שאותם תוכלו ליישם כבר עכשיו, רגע לפני העלייה על המטוס בדרך להתחלה חדשה מעבר לים, מתוקף מקום העבודה.

קבלת מידע דרך אתרים מתמחים

ידע הוא כוח, בוודאי כאשר מדובר בהחלטה משמעותית כמו רילוקיישן בעקבות העבודה.  מידע בנושא של רילוקיישן אפשר לקבל דרך האתר של חברת flyjob אשר מציג סקירות עדכניות בנוגע לכל הנושאים אשר מהווים חלק בלתי נפרד מהמעבר, החל מהליכים בירוקרטיים ועד סידורים שאותם תצטרכו לבצע לפני ואחרי המעבר. בנוסף, ניתן להתייעץ עם הצוות המקצועי לגבי איתור של עבודה וכן ביצוע של הליכים שנועדו להוביל בסופו של דבר למעבר חלק המתבצע בהתאם לחוק, וללא עיכובים מיותרים.

בחירה בספק אינטרנט

מעבר למדינה זרה בעקבות עבודה מצריך היערכות גם מבחינה טכנולוגית. חשוב לוודא כי יש לכם ספק אינטרנט איכותי אשר יאפשר לכם לא רק לנהל את העבודה מהבית או מהמשרד במידה ואתם עוברים לעבודה היברידית, אלא גם מתוך מטרה לשמור על קשר עם החברים ובני המשפחה באופן רציף. ספק אינטרנט איכותי מהווה דרך מצוינת בעבורכם להתאקלם ולהמשיך על רצף של עבודה וקשר המתבצע גם כאשר אתם נמצאים במרחק מישראל.

יצירת קשר עם ישראלים המתגוררים במדינה

כמעט בכל מדינה בעולם יש קהילה ישראלית, בין אם מדובר בקהילה קטנה ובין אם מדובר בקהילה גדולה כמו למשל בארה"ב. יצירת קשר עם ישראלים המתגוררים במדינה שאליה אתם מתכננים לעבור תסייע לכם ליצור נחיתה רכה, בן בשל ליווי אישי אותו אפשר לקבל דרך נציגי הקהילה והן בעקבות שפע של מידע לגבי מגורים, בתי ספר וגנים לילדים לצד טיפים שיכולים מאוד לתרום להפחתה של רמת הלחץ בעקבות ביצוע המעבר למדינה חדשה.

 

 

 מכירה של הציוד

בין אם אתם נוסעים לתקופה קצרה ובוודאי אם אתם נוסעים לתקופה ארוכה, חשוב עוד בישראל למכור או  למסור את החפצים שאין להם שימוש, וזאת מתוך מטרה להימנע מהוצאה כספית כבדה בעקבות ריבוי של מזוודות או שליחה של מכולה שלמה עם כל הציוד שלכם. כיום ניתן להיעזר בפלטפורמות כמו למשל יד 2 או ברשתות החברתיות לטובת פרסום של חפצים ומכירתם, כאשר רצוי לבצע את התהליך הזה לפחות כחודש לפני תאריך היעד, כחלק מהתארגנות לקראת המעבר.

רכישה של פוליסת בריאות

עוד בישראל דאגו לרכוש לעצמכם, לבני הזוג ולבני המשפחה המצטרפים פוליסת בריאות וביטוח לחו"ל. שימו לב כי חלק מהמעסיקים מעניקים לעובדים הטבה בדמות פוליסת בריאות אותה מממנת החברה, ואילו חברות אחרות משתתפות באופן סמלי. על כן, חשוב לבחון את הנושא הזה ולהיערך אליו מראש. במידה ויש לכם רקע בריאותי, דאגו לקחת איתכם את תרופות המרשם וכן מרשמים בתוקף.

לסיכום

מעבר למדינה זרה בעקבות העבודה מצריך היערכות במגוון רחב של פרמטרים. בעידן שבו יש שפע של מידע וגם לא מעט ישראלים שכבר ביצעו את המעבר הזה בהצלחה, אפשר ואף רצוי לנצל את הידע ברשת וכן לנהל את המעבר בצורה מסודרת המתבצעת באמצעות יישום של הטיפים אותם הצגנו לכם כאן. בכך, תוכלו להיות רגועים כי אתם מתחילים בדף חדש במדינה אחרת, כל זאת תוך שימת דגש על הקפדה על כל פרט ולו הקטן ביותר. שיהיה בהצלחה!