האם אתם יודעים שיכול להיות שאתם זכאים לקבל כסף או שירותים מהמדינה או מחברת הביטוח שלכם, רק בגלל שאתם לא יכולים לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות? תביעת סיעוד יכולה לעזור לכם לקבל את הסיוע והתמיכה שאתם צריכים כדי להתמודד עם המצב שלכם. אם אתם מתלבטים אם להגיש תביעת סיעוד, כדאי לכם לקרוא את המאמר הזה.

מיהו אדם סיעודי?

אדם סיעודי הוא בן אדם שלא יכול לעשות לבד דברים בסיסיים בשגרה היומית, כמו להתרחץ, לזוז, לאכול, לשלוט בצרכים שלו, לקום מהמיטה או מהספה, להתלבש ולהתפשט. כדי להיחשב לאדם סיעודי, צריך לעמוד בסטנדרטים של המפקח על הביטוח. לפי הסטנדרטים האלה, אדם יחשב לסיעודי אם הוא לא יכול לעשות לפחות חצי מתוך שש הפעולות האלה. חשוב לציין שאדם סיעודי לא בהכרח צריך להיות אדם קשיש. אדם צעיר יכול גם להיות אדם סיעודי אם הוא סובל ממחלה או מבעיה בריאותית אחרת שמקשה עליו לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות.

מהי תביעת סיעוד?

תביעת סיעוד היא משהו שאדם סיעודי או המשפחה שלו יכולים להגיש לחברת הביטוח הממשלתית, המוסד לביטוח לאומי, או לחברה פרטית, אם יש להם גם ביטוח פרטי, כדי לקבל כסף או שירותים בגלל המצב הסיעודי שלהם. הכסף יכול להיות קצבה חודשית בשביל לעזור בהוצאות של הטיפול הסיעודי, לקבל שירותי סיעוד, כמו סיוע ברחצה, אכילה, הליכה, טיפול בסוגרים ועוד או לקבל ציוד סיעודי, כמו כיסא גלגלים, מקל הליכה, מזרן סיעודי ועוד. כדי להגיש את התביעה, צריך להוכיח שהאדם סיעודי, לפי ההגדרה של חברת הביטוח. ההגדרה יכולה להיות שאדם לא יכול לבצע לפחות 50% מהפעולות. אם התביעה מתקבלת, חברת הביטוח תתחיל לשלם את התגמולים.

באילו מקרים מומלץ להגיש תביעת סיעוד?

אם אתם מרגישים שאתם או קרוב משפחה שלכם לא יכולים לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כמו להתלבש, לאכול, להתרחץ או ללכת לשירותים לבד, כדאי לכם לשקול להגיש בקשה לתביעת סיעוד. תביעת סיעוד יכולה לעזור לכם לקבל את הסיוע והתמיכה שאתם צריכים כדי להתמודד עם המצב שלכם. הינה כמה מקרים ספציפיים שבהם כדאי להגיש תביעת סיעוד:

חשוב לזכור שתנאי הזכאות לתגמולי סיעוד משתנים בהתאם לפוליסה של חברת הביטוח, ולכן חשוב לקרוא את תנאי הפוליסה שלכם בקפידה לפני שאתם מגישים את התביעה.

טיפים להגשת תביעת סיעוד

הינה כמה טיפים להגשת תביעת סיעוד:

לסיכום

תביעת סיעוד היא נושא רציני שיכול להשפיע משמעותית על החיים של אנשים סיעודיים ושל בני משפחותיהם. חשוב להבין את ההגדרה של אדם סיעודי, את תנאי הזכאות לתגמולי סיעוד ואת ההליך להגשת התביעה. לאנשים סיעודיים, תביעת סיעוד יכולה להיות הזדמנות להשתקם ולחזור לחיים עצמאיים יותר, והתגמולים מהתביעה יכולים לשמש למימון שירותי סיעוד, ציוד סיעודי או שיפוץ הבית כדי לאפשר לאדם הסיעודי לחיות בביתו.